Sky Tower Run 2015 03623 maja 750 biegaczy i biegaczek wzięło udział w wyścigu na 49. piętro budynku Sky Tower. W sobotę punktualnie o godzinie 10:00 z łezki eventowej wystartowali pierwsi zawodnicy biegu eliminacyjnego. Ich zadaniem było pokonanie w jak najkrótszym czasie 1142 schodów biurowca Sky Tower.

Bezkonkurencyjny okazał się Piotr Łobodziński – mistrz świata oraz mistrz Europy w towerrunningu, który już na tym etapie ustanowił nowy rekord biegu – 5 min. 3 sek., wyprzedzając tym samym ubiegłorocznego zwycięzcę o ponad minutę.

Zawody na gorąco komentowała niezawodna para dziennikarzy sportowych – Maciej Kurzajewski, który kibicował startującym zawodnikom na scenie na poziomie 0 oraz Bożydar Iwanow, który witał biegaczy na mecie na 49. piętrze.

Wszyscy biegacze oraz ci, którzy chcieli z profesjonalnymi trenerami odbyć trening na świeżym powietrzu, mogli wziąć udział w zajęciach Fitness Academy. Przed wejściem do Galerii pojawiły się rowery, bieżnie i ergowiosła, wykorzystywane przez zawodników do rozgrzewki. Między godziną 10:00 a 16:00 odbywały się zajęcia m.in. Zumby, Indoor Walking czy Indoor Cycling.

W trakcie wydarzenia dopingujący kibice mogli skorzystać z darmowych usług specjalistów, którzy pojawili się ze swoimi stoiskami na poziomie 1. Młodzi medycy z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny przeprowadzali podstawowe badania, jak mierzenie ciśnienia czy poziomu cholesterolu, obecny był także dietetyk, który udzielał bezpłatnych konsultacji. Specjaliści z Ośrodka Profilaktyki i Rehabilitacji Creator wykonywali masaże oraz darmowe zabiegi z wykorzystaniem kriokomory. Chętne osoby mogły skorzystać z konsultacji podologów z Ortogenic oraz trenerów osobistych z Fitness Academy, skosztować suszone przekąski od Puffins i nauczyć się udzielania pierwszej pomocy od Motopomocnych.

Po eliminacjach, o godzinie 16:00 rozpoczął się bieg charytatywny, który poprowadziła jego ambasadorka – Profesor Alicja Chybicka. Zaproszeni znani i lubiani Dolnoślązacy pobiegli na rzecz Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową". Za każdego finiszera Sky Tower SA przekazał określoną kwotę fundacji – łącznie 10 000 zł. W biegu charytatywnym udział wzięli: Alicja Chybicka, Wojciech Gęstwa- dyrektor Maratonu Wrocław, Paweł Kępa - zastępca redaktora Naczelnego polskiego magazynu Runner's World, koszykarz Adam Wójcik wraz ze swoimi 13 zawodnikami, Sylwester Sypień – czterokrotny Mistrz Europy w karate, Maciej Zegan – bokser, Maurycy Sawka – podopieczny Macieja Zegana, Aureliusz Kosendiak - Iron Man, Urszula Włodarczyk – olimpijka, Arkadiusz Gardzielewski – lekkoatleta oraz Łukasz L.U.C. Rostkowski – muzyk.

O godz. 17:00 w wyścigu finałowym pobiegła już tylko 100 najlepszych – 50 mężczyzn oraz 50 kobiet, którzy uzyskali najlepsze czasy podczas eliminacji.
Wśród pań pierwsze miejsce na podium zajęła, podobnie jak w zeszłym roku, Dominika Wiśniewska-Ulfik, która w biegu finałowym uzyskała czas 6 min 33 sek. W kategorii mężczyzn najlepszy czas uzyskał ponownie Piotr Łobodziński (5 min. 10 sek.), co tylko ugruntowało jego pozycję lidera.

Zwycięzcy Sky Tower Run otrzymali nagrody pieniężne, zegarki sportowe Garmin oraz m.in. vouchery od Sky Bowling, Restauracji Alyki, 212 Lifestyle Cafe, Depil Concept, Creator, odzież kompresyjną i oczywiście pamiątkowe trofea.

wyniki Sky Tower RUN 2015

wyniki eliminacji

wyniki finałowe - kobiety

wyniki finałowe - mężczyźni

wyniki - kobiety

wyniki - mężczyźni

 

Organizatorzy

skytower logo

pro run logo

PARTNERZY

logo lcc

 SONKO LOGO RGB 01male

Nowe logo Carrefour Hiper

Nowe logo Carrefour Super

logo fitnes academy

LOGO TAKE PHOTO

sky bowling

nowe logo zak

Patroni medialni

 

Organizatorzy

 skytower logo

 

pro run logo

SPONSORZY

 

PARTNERZY

   

 
   
         
         

Patroni medialni